Dáváme studentům příležitost

Vydáno: 4. 10. 2021   |   Kategorie: Aktuality>Alphaserver

V Alphaserver nám velmi záleží na společenské odpovědnosti naší firmy, protože když se daří nám, je třeba toho využít zejména pro pomoc ostatním. Proto jsme se v letošním roce rozhodli vyhlásit první kolo našeho programu pro stážisty, ve kterém dáváme pracovitým a nadšeným studentům vysokých škol možnost využít letních prázdnin k načerpání odborné praxe a zkušeností po boku našich odborníků.

Většina našich odborníků v Alphaserver sama při studiu absolvovala nějaký typ stáže, proto dobře víme, jak dokáže být stáž užitečná a posunout účastníka v komunikačních, technických i praktických zkušenostech. Také ale víme, jak těžké pro nás bylo přejít z akademického prostředí do praxe. Využili jsme všechny naše zkušenosti, aby byla stáž pro naše účastníky co nejsnazší, ale stále s maximálním přínosem.

Stáže navíc také skvěle zapadají do naší firemní kultury, podporujeme totiž flexibilní pracovní dobu, práci na dálku a zakládáme si na mladém a příjemném kolektivu. Přečtěte si rozhovor s naším nejúspěšnějším stážistou roku 2021, který na konci stáže dostal možnost pokračovat u nás dále na částečný úvazek, tentokrát již na placené pozici.


Jak ses o stáži dozvěděl a proč ses vlastně přihlásil?

O stáži jsem se dozvěděl s pomocí internetového vyhledávače Google. Nevzpomínám si na detaily, nicméně klíčová slova byla zřejmě „cybersecurity“ a „internship„. Ke stáži jsem se přihlásil z toho důvodu, že už tento obor nějakou dobu studuji a chtěl jsem zjistit, jestli jsem nešlápl vedle. A jak lépe tohle zjistit než prací či stáží v daném oboru?

Co ti stáž přinesla, co ses naučil?

Pokud navážu na předchozí odpověď, tak mi přinesla pozitivní zjištění, že jsem při volbě oboru vedle skutečně nešlápl. Firemní prostředí se v lecčem liší od toho školního. Ve škole se zaměřujeme na obecné principy a problémy, dalo by se říct takové „pěkné“ školní příklady. Zatímco ve firmě už se dostáváte ke „skutečným“ problémům a zjišťujete, co tato práce doopravdy obnáší. Mám-li být trošku konkrétnější, tak jsem se prací na jednotlivých úkolech trochu více seznámil zejména s tím, jak je řešená bezpečnost ve Windows, což se vzhledem k rozšířenosti tohoto operačního systému velmi hodí.

Jak se ti v Alphaserveru pracovalo? Jak ses cítil v našem kolektivu?

Nemůžu si doslova na nic stěžovat. Domluva se všemi byla parádní. Vycházeli mi vstříc, kdykoli jsem cokoli potřeboval. V tomto rozhodně nebyl sebemenší problém.

Jak ses sžil se svobodou a volnou pracovní dobou?

Vzhledem k dlouhotrvající distanční výuce mi to nepřišlo jako nic nového. Upřímně, po zkušenostech z posledních 3 semestrů mi přijde, že se pro mě skrze tuto stáž vůbec nic nezměnilo.

Co se ti na stáži nejvíce líbilo? A co naopak bylo nejhorší?

Má pracovní náplň během stáže se týkala (nejen) zprovoznění útoku využívající nedávno objevenou zranitelnost v operačních systémech Windows, takže tohle byla taková zajímavá část stáže. Nejhorší rozhodně bylo řešit jakýkoli zádrhel, který nastal během útočení. Mezi širokou veřejností to není natolik rozšířené, aby stačilo do vyhledávače napsat jenom „how to hack fast“ a vyrojily se vám stovky tutoriálů (odzkoušeno za vás!). Je potřeba informace hledat v mnohem méně příjemných zdrojích, například ve více či méně obsáhlých dokumentacích.

Byl jsi překvapený, když jsi od nás po stáži obdržel pracovní nabídku?

Popravdě docela ano. Vzhledem k předchozím nulovým zkušenostem mi přišla pravděpodobnost kladné odpovědi na mou žádost o pracovní místo velmi malá. Nakonec jsem byl příjemně překvapen.

Doporučil bys stáž v Alphaserveru ostatním? Proč ano/ne?

Rozhodně ano. Počtem lidí se jedná o menší firmu, takže se můžete dostat k široké škále věcí. Toto může být jedině plus, pokud potřebujete nějaký startovní bod v oboru kyberbezpečnosti.


Program stáží v letošním roce dopadl velmi dobře a jsme moc rádi za pozitivní zpětnou vazbu. V příštím roce tento program plánujeme ještě dále vylepšit a znovu vypsat. Jsme velice rádi, že můžeme dávat příležitost mladým lidem a být u startu jejich budoucí kariéry. Je to pro nás jednak velká radost, ale také zodpovědnost, kterou si uvědomujeme, a děláme vše pro to, aby byly naše stáže ty nejlepší!

Pokud vás článek zaujal, ale nejste již studentem, podívejte se na naše otevřené pracovní pozice na www.alphaserver.cz/kariera.Zeptejte se nás

nebo poptejte bezplatnou konzultaci

  Jméno a příjmení
  E-mail
  Telefon
  Předmět
  Vaše zpráva
  Aktuality můžete sledovat na sociálních sítích socialni-sit socialni-sit socialni-sit socialni-sit

  Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.