HR v moderní době aneb Jak to děláme v Alphaserveru!

Vydáno: 15. 11. 2021   |   Kategorie: Aktuality>Alphaserver

Když jsme se zamýšleli nad tím, co můžeme našim uchazečům nabídnout, zjistili jsme, že především postoj, filozofie, přístup a prostředí je to, co nás od ostatních zaměstnavatelů odlišuje. Spokojeni u nás budou zkušení odborníci, mileniálové i generace Y a Z. O našich hodnotách se dočtete zde.

Jakým způsobem u nás probíhá nábor, jaké formy pracovního poměru upřednostňujeme a jaký životopis nás osloví?

Vážíme si svých kolegů, jejich názorů i času.

Tento přístup aplikujeme už u pohovoru. Připomeňme si takový klasický zažitý postup při organizaci výběrových řízení:

Dobrý den, moc rádi bychom Vás pozvali na první osobní schůzku. Dále budete moci postoupit do druhého kola pohovorů už s vedoucím zaměstnancem. Při třetím setkání si odsouhlasíme podmínky spolupráce, následně si vyzvednete dokumenty k provedení lékařské prohlídky, nakonec se zde zastavíte k podpisu smlouvy a nástupní ceremonie bude u konce.

Toto plýtvání času v Alphaserveru neexistuje! Čeká vás tu pouze kontakt s naší skvělou personalistkou Martinou, která s vámi domluví termín pohovoru. Ten proběhne už přímo s vaším případným budoucím kolegou. Zda se bude jednat o osobní či online schůzku záleží čistě na vás. Pro osobní kontakt využíváme plně vybavené kanceláře v Praze v Hostivaři, nicméně zaměstnáváme kolegy z různých koutů České republiky, takže plácnout si můžeme i online a smlouvu podepsat elektronicky. 

Ještě studujete, ale práce v oboru kybernetické bezpečnosti je vaším snem?

Práce v Alphaserveru je rozmanitá a je jí hodně. Proto u nás najdou uplatnění nejen zkušení odborníci, ale také studenti a absolventi. Najít při škole práci v oboru nebývá jednoduché. Stejně tak není snadné najít dostatek volného času na práci při studiu. My jsme na to připraveni. Dokážeme vám u nás najít vhodnou práci klidně jen na pár hodin týdně. Jsme také skvělou volbou pro splnění praxe, mentorování v oboru kybernetické i informační bezpečnosti a rádi vám pomůžeme také s úspěšnou diplomkou. Budeme rádi, pokud u nás rozjedete svou kariéru a postupně z vás vychováme konzultanta nebo specialistu v oboru cyber security (CS). Potěší nás však i to, že vám zajistíme první kvalitní zkušenost do vašeho životopisu. Nebereme samozřejmě úplně každého. Hledáme spolehlivého parťáka, který se bude chtít vzdělávat a učit. Jednoho takové už jsme našli, přečtěte si o tom.

Jste úspěšným absolventem a chcete rozjet svou hvězdnou kariéru?

Absolventům můžeme nabídnout rychlý kariérní růst. Počítat můžete s tím, že budeme investovat čas i finance na vaše vzdělání, certifikace a rozvoj. Zpočátku budou po vašem boku stát ostřílení matadoři, zkušení konzultanti a CS specialisté. Bude jen otázkou času, kdy se dostanete k zajímavým projektům. Ale musíte chtít! Vůle posunout se, ochota učit se a samostatné hledání informací budou základem vašeho úspěchu.

Máte zkušenosti v oboru a hledáte novou výzvu?

Své znalosti a zkušenosti u nás mohou využít samozřejmě také senioři a specialisté v oboru. Naše projekty jsou velká výzva a zodpovědnost. Uvítáme do týmu někoho, kdo se bude aktivně zapojovat, bude přicházet s novými myšlenkami a nápady. Zkrátka někoho, kdo bude tvořit vizi naší společnosti. Na pozici konzultanta budete zodpovídat za kvalitní komunikaci se zákazníkem, proto předpokládáme, že budete spolehlivý a pečlivý. Od specialisty bezpečnostních produktů očekáváme skvělé návrhy vhodných řešení a jejich následnou implementaci a správu. I na seniorních pozicích se u nás můžete naučit něco nového a samozřejmostí je také podpora ve vzdělávání a certifikaci.

Jakou formu spolupráce upřednostňujeme?

Je to jen na vás! Individuální přístupu Alphaserveru se projevuje i v této oblasti. Můžete nastoupit na hlavní pracovní poměr (HPP) jako zaměstnanec s plným nebo zkráceným úvazkem. Další možností je i spolupráce formou dohody o provedení práce či činnosti (DPP/DPČ), anebo lze na individuálních projektech pracovat na základě smlouvy o externí spolupráci jako živnostník (OSVČ). Předem si jen stanovíme cíle, úkoly a časovou dotaci, která bude vyhovovat oběma stranám. 

Co nás bude zajímat ve vašem životopise?

Co profil, to originál. Někdo by mohl zkušenosti rozdávat, jiní neví, co do životopisu uvést, aby byl pro zaměstnavatele zajímavý. Pokud jste ostříleným profesionálem v oboru kybernetické bezpečnosti, určitě nás budou zajímat vaše dosavadní úspěchy, nejsložitější projekty, získané certifikáty a jazykové znalosti. V případě, že jste v oboru nováčkem a praxe vám zatím chybí, určitě nás bude zajímat vaše vzdělání. Zkuste vypsat zajímavé brigády, stáže či školní projekty, které máte za sebou, ať vidíme vaši aktivitu. Uvést můžete i témata semestrálních prací nebo předměty, které s naším oborem souvisí. Zkuste popsat své silné stránky, sdělte nám, čeho chcete v životě dosáhnout a co od nás jako od zaměstnavatele očekáváte.

A pár rad nakonec. Buďte originální a kreativní, ať nás zaujmete na první pohled. Uvádějte pouze pravdivé informace a nestyďte se pravdu i říkat – slovo nevím u nás existuje. Vyvarujte se pravopisným chybám, pište stručně a jasně. A až budete mít životopis napsaný, určitě ho pošlete na hr@alphaserver.cz nebo navštivte naše Kariérní stránky.

 Zeptejte se nás

nebo poptejte bezplatnou konzultaci

  Jméno a příjmení
  E-mail
  Telefon
  Předmět
  Vaše zpráva
  Aktuality můžete sledovat na sociálních sítích socialni-sit socialni-sit socialni-sit socialni-sit

  Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena.